ŚWIĄTECZNY JARMARK I MIKOŁAJKI W CKiR

7 grudnia w CKiR odbył się Jarmark Świąteczny oraz Mikołajki dla dzieci. Mimo iż pogoda tego dnia nie dopisała, na Jarmarku pojawiły się rękodzielnicze perełki – wieńce, choineczki, aniołki ozdoby choinkowe  i wiele innych. Można było również zjeść i kupić pyszności przygotowane przez KGW “Złoty Liść” – pierogi, bigos, uszka czy barszczyk nie miały sobie równych! Podczas Jarmarku można było również posłuchać chóru oraz swój popis dał zespół folklorystyczny “Lipka”, który w pięknych ludowych strojach zaprezentował przedświąteczne pastorałki.  Na zewnątrz złą aurę odganiali strażacy z OSP Kobylanka, którzy dla zwiedzających przygotowali fantastyczne ognisko z kiełbaskami. Można było się zagrzać i zjeść własnoręcznie upieczoną kiełbaskę. Atrakcją była również żywa szopka, gdzie Boże dzieciątko pilnowały kózki i owce z ZDIZ PIB w Kołbaczu (http://www.kolbacz.pl/) a słomę i siano dla zwierząt zapewnił Pan Janusz Kruczek z Motańca.

Podczas Jarmarku odbyła się loteria fantowa, a zebrane z niej fundusze przeznaczone będą na tworzenie galerii i oświetlania w auli. Vouchery do losowania na loterię ufundowali:

Dietetyk Joanna Pawłowska http://www.dietetykstargard.pl/

 Mey Studio w Stargardzie https://www.facebook.com/MeyStudioMey

Paweł Grudzński Bar Aloha nad Miedwiem

Paweł Semp http://www.grillbar.cba.pl/

Sklep Pokusa Kawy, herbaty i akcesoria https://www.facebook.com/pages/category/Shopping—Retail/Pokusa-kawy-herbaty-i-akcesoria-665247573562013/

Anna i Maciej Gronowscy http://www.lemurekwet.pl/o-nas/

Biblioteka Gminna w Kobylance http://biblioteka.kobylanka.pl/

Wszystkim Naszym darczyńcom, dzięki którym mogliśmy zrealizować Jarmark oraz loterię serdecznie dziękujemy!

O godzinie 15 zaczęły się atrakcje Mikołajkowe dla dzieci.  Panie z B-Happy zapewniły animacje i zabawy dla dzieci. Następnie przyszedł Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom ponad 150 paczek! Zabawa Mikołajkowa trwała do godziny 18.00.