Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2016 – głosujemy na NASZYCH!!!

Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2016.

W tegorocznej edycji plebiscytu wybieramy Sportowca Powiatu Stargardzkiego 2016 oraz  Sportowców Gmin i wydarzenie sportowe roku w gminach. 41 osób z dziewięciu gmin powiatu stargardzkiego jest nominowanych w plebiscycie Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2016. Na liście nominowanych wydarzeń jest dziewięć imprez. 3 marca rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2016, który organizują Powiat Stargardzki i Głos Szczeciński. Partnerami plebiscytu są samorządy gminne z terenu powiatu stargardzkiego. Wszystko o plebiscycie i głosowaniu w serwisie internetowym na www.gs24.pl/sportowiec

Sportowca roku 2016 w powiecie stargardzkim wybierze kapituła spośród zwycięzców w poszczególnych gminach i mieście Stargard. O tym, kto zwycięży w gminach w dużej mierze zadecydują mieszkańcy w głosowaniu. Na liście nominowanych sportowców jest 41 osób. Poniżej lista nominowanych sportowców w gminach. W nawiasach są numery przypisane każdemu zawodnikowi, które są niezbędne w głosowaniu sms. Głosować można też na trzy inne sposoby. Najwięcej punktów przekazywanych jest poprzez głosowanie sms i na kuponach z Głosu. Prefiksy w głosowaniu sms są inne dla każdej z dziewięciu gmin.

Lista nominowanych sportowców:

Gmina Chociwel: Krystian Guściora (1), Mateusz Jeżyna (2), Igor Korpus (3), Kacper Sosna (4).
Gmina Dobrzany: Dawid Dziewiński (1), Piotr Klęczar (2), Klaudia Marcinkiewicz (3), Piotr Olejnik (4).
Gmina Dolice: Maksymilian Blinkiewicz (1), Kamil Jarząbek (2), Paweł Matkowski (3), Adam Milkowski (4), Rafał Zabawa (5).
Gmina Ińsko: Paweł Duda (1), Ireneusz Marcinkowski (2), Edyta Mickiewicz-Małkowska (3).
Gmina Kobylanka: Natalia Klińska (1), Agnieszka Skrzypulec (2), Marek Rutkiewicz (3).
Gmina Marianowo: Jakub Basiak (1), Karolina Biernat (2), Lidia But (3), Damian Góral (4), Joanna Kaciupa (5), Katarzyna Klimecka (6), Kamil Mikulski (7), Piotr Pardel (8), Dawid Pasierbek (9), Damian Zaborowski (10).
Gmina Stara Dąbrowa: Bartosz Bartnicki (1), Konrad Majdziński (2), Przemysław Stachowicz (3).
Gmina Stargard: Krzysztof Grochala (1), Oliwier Horla (2), Adam Jarmakowski (3), Karol Ostrowski (4).
Gmina Suchań: Oskar Baszak (1), Natalia Chudyk (2), Damian Michalski (3), Piotr Niemczynowicz (4), Natalia Szurgot (5).

W kategorii wydarzenie sportowe roku w gminach powiatu stargardzkiego na liście nominowanych jest dziewięć imprez sportowych, po jednej z każdej gminy. Poniżej przedstawiamy listę nominowanych. W nawiasach są numery, które są ważne w głosowaniu sms.

Wydarzenia: I Bieg Niepodległości w Niedźwiedziu w gminie Kobylanka (1), III Bieg Kusego w Suchaniu (2), IV Mistrzostwa Polski Gold Team w brazylijskim jiu-jitsu w Starej Dąbrowie (3), Jesteśmy Fit – dzień sportu w gminie Marianowo (4), meta pierwszego etapu międzynarodowego wyścigu kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour w Chociwlu (5), Międzynarodowy Festiwal Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dolice (6), sportowa frajda w Ińsku (7), Turniej Piłki Nożnej o Puchar Lata w Witkowie Pierwszym w gminie Stargard (8), Turniej Sześciu Miast w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Dobrzanach (9).

Jak głosować w plebiscycie?

Mieszkańcy mogą głosować na cztery sposoby.
Poprzez kupony, które należy dostarczyć do redakcji Głosu w Stargardzie, przy ulicy Wojska Polskiego 42 do piątku, 17 marca do godziny 12. Głos na kuponie ma wartość 5 pkt w głosowaniu mieszkańców.
Głosować można także poprzez sms wysyłając go na numer 72355 w treści wpisując:
– dla kategorii Sportowiec Roku w Gminie: Chociwel GSCH., Dobrzany GSDO., Dolice GSDL., Ińsko GSIN., Kobylanka GSKO., Marianowo GSMA., Stara Dąbrowa GSSD., Stargard GSGS., Suchań GSSU.
– dla kategorii Wydarzenie Roku: GSWR.
Po kropce należy wpisać numer kandydata z listy nominowanych. Przykładowo, głosując na sportowca z gminy Chociwel z numerem 10 należy w sms wpisać GSCH.10, a na wydarzenie z numerem 10 należy wpisać GSWR.10. Koszt jednego sms to 2,46 zł z vat. Jeden sms to 5 punktów w głosowaniu mieszkańców.
Kolejny sposób głosowania jest za pośrednictwem strony internetowej: www.gs24.pl. Dotyczy to osób, które posiadają indywidualne konto na tej stronie. Po zalogowaniu będzie można oddać głos. Jedno kliknięcie to 1 punkt w głosowaniu mieszkańców. Dzienny limit oddanych głosów wynosi 5 z jednego urządzenia.
Głosowanie odbywa się też za pośrednictwem aplikacji internetowej Facebook, po powiązaniu swojego konta z kontem w serwisie www.gs24.pl. Jedno kliknięcie to 2 pkt w głosowaniu mieszkańców. Dzienny limit wynosi 1 głos za pośrednictwem jednego konta.
Głosowanie za pośrednictwem sms, poprzez stronę internetową www.gs24.pl i za pomocą aplikacji internetowej Facebook potrwa do niedzieli, 19 marca 2017 roku do północy.

Kto zostanie Sportowcem Gminy?

Na podstawie głosowania mieszkańców ustalona zostanie kolejność nominowanych sportowców i wydarzeń oraz przyznane punkty plebiscytowe. Następnie swoje punkty przyzna kapituła plebiscytu. Po dodaniu punktów plebiscytowych z głosowania mieszkańców i kapituły poznamy ostateczne rozstrzygnięcia. Zarówno mieszkańcy jak i kapituła mają do przyznania taką samą liczbę plebiscytowych punktów, a w przypadku, gdy dwóch lub więcej sportowców czy wydarzeń będzie miało na koniec tę samą liczbę punktów, o miejscu w plebiscycie decydować będzie wynik głosowania mieszkańców.
Sportowców gmin nagrodzą burmistrzowie i wójtowie na gali podsumowującej plebiscyt.

Kto zostanie Sportowcem Powiatu Stargardzkiego?

Na koniec, spośród zwycięzców w gminach i zwycięzcy rozstrzygniętego już plebiscytu w mieście Stargard, kapituła wybierze Sportowca Powiatu Stargardzkiego 2016. Główną nagrodę przekaże starosta stargardzki.

Na stronie internetowej www.gs24.pl/sportowiec jest serwis poświęcony plebiscytowi