Koncert 09.06.2017 – “CISZA JAK TA” – TAK! Zagrają u nas!!!

„Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta”

Napisał o zespole J. Molczyk.

I rzeczywiście – wśród młodych kontynuatorów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 9 autorskich płyt i zagrał ponad 600 koncertów na scenach w całej Polsce.

Rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, 5 płyta zespołu “Nasze Światy” została okrzyknięta Poetycką Płytą Roku 2012, a najnowsza płyta „Wuka” poetycką Płytą Roku 2014.

Najpopularniejsza piosenka zespołu na portalu Youtube osiągnęła ponad 10 mln wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma ponad 90 000 słuchaczy i przyjaciół.

A na koncertowym “pokładzie” Ciszy: trzy gitary, perkusja, flet, skrzypce, i pięć odmiennych wokali splatających słowa i dźwięki w urozmaiconą całość.

Do tego zawsze towarzyszący zespołowi na scenie Juno – pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek ciszowej rodziny. Bo i atmosfera koncertów Ciszy Jak Ta jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych polskich poetów – Leśmiana, Stachury czy Tetmajera miesza się tu z lekkością testów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze.

Całość zamknięta w dwugodzinnych koncertach, które od 11 z górą lat pozostawiają słuchaczy w zadumie, ale i w euforii. Poetyckiej radości bycia i współtworzenia chwili…

Data: 09.06.2017, godz. 19.00.

Bilety: 15,00 PLN (siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylance i na Bilety.fm