Wybieramy Sportowca Gminy Kobylanka 2013 i Sportowca Powiatu Stargardzkiego 2013

Rozpoczął się plebiscyt Głosu Szczecińskiego na najpopularniejszych sportowców w powiecie stargardzkim. Wybrany też zostanie Sportowiec Gminy Kobylanka. Plebiscyt rozpoczął się 21 stycznia b.r. Wybierany jest Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2013 roku i sportowcy poszczególnych gmin naszego powiatu, w tym gminy Kobylanka. A także najważniejsze wydarzenie sportowe minionego roku w powiecie stargardzkim. Sportowców gmin wybiorą sami mieszkańcy, w głosowaniu na kuponach zamieszczanych w Głosie Szczecińskim, do 7 lutego b.r. i za pośrednictwem SMS, do 9 lutego b.r. do godziny 24. Zasady głosowania poniżej.

Głosować można na sportowców z listy nominowanych. Jest ich na niej 62. Poniżej lista nominowanych i numery porządkowe sportowców, które są ważne w głosowaniu SMS. W głosowaniu na kuponach można wpisać numer sportowca lub nazwisko.

GMINA KOBYLANKA

38. Big Magia

39. Korneliusz Janeczek

40. Agnieszka Skrzypulec

41. Arkadiusz Tomczyk

42. Cezary Wilk

MIASTO STARGARD SZCZECIŃSKI

 1. Mieczysław Burdzy

2. Marcin Grynkiewicz

3. Paulina Kaczyńska

4. Gabriela Kisiel

5. Maciej Łęgowski

6. Jacek Łukasiewicz

7. Grzegorz Magnuski

8. Michał Magnuski

9. Kenneth Marynowski

10. Katarzyna Mądrowska

11. Tomasz Narkun

12. Berenika Prządka

13. Arkadiusz Soczewski

14. Piotr Wojtasiak

15. Kornelia Ząbek

GMINA CHOCIWEL

16. Wojciech Lisowski

17. Adam Omelaniuk

18. Jakub Procyk

19. Grzegorz Sulima

20. Łukasz Sulima

GMINA DOBRZANY

21. Kacper Gibas

22. Wojciech Kacprzyk

23. Michał Kruszyński

24. Julia Niełacna

25. Piotr Olejnik

26. Paweł Pasierbiewicz

27. Wiktoria Szyller

GMINA DOLICE

28. Łukasz Kęsik

29. Robert Klimaszewski

30. Nikola Ławrynowicz

31. Paweł Matkowski

32. Hubert Turski

GMINA IŃSKO

33. Tomasz Delik

34. Michał Kędziora

35. Konrad Klym

36. Klaudia Seroczyńska

37. Katarzyna Wiśniewska

 GMINA MARIANOWO

43. Grzegorz Halko

44. Kinga Łepkowska

45. Tomasz Łetyszyn

46. Dawid Pasierbek

47. Weronika Zdulska

48. Patryk Zielonka

GMINA STARA DĄBROWA

49. Przemysław Bilski

50. Grzegorz Chacuk

51. Wojciech Sokołowski

52. Norbert Wojda

GMINA STARGARD SZCZECIŃSKI

53. Patryk Duda

54. Kamil Jankowski

55. Marcin Kowalczyk

56. Adam Maciaszek

57. Damian Żaba

GMINA SUCHAŃ

58. Oliwia Chudyk

59. Adrianna Jaworska

60. Agata Leśniewska

61. Damian Sałapata

62. Rafał Świderski

Sportowcem Powiatu Stargardzkiego 2013 roku zostanie zawodnik, który otrzyma najwięcej plebiscytowych punktów, po dodaniu wyników głosowania na kuponach i SMS i wyniku głosowania plebiscytowej kapituły. Maksymalnie można zdobyć 100 punktów. Zwycięzca głosowania na kuponach i SMS zdobywa 50 pkt, a osoby z miejsc od 2 do 25 odpowiednio o kolejne dwa punkty mniej, tak, że zawodnik z 25 miejsca zdobędzie 2 pkt. Do tych punktów dodane zostaną punkty kapituły. Każda z pięciu osób w kapitule wybierze dziesięciu sportowców, którym przyzna od 10 do 1 pkt. Maksymalnie można otrzymać od kapituły 50 pkt. W przypadku, gdy po podliczeniu wszystkich plebiscytowych punktów dwóch lub więcej zawodników będzie miało tę samą liczbę punktów, o miejscu w plebiscycie decydować będzie wynik głosowania mieszkańców na kuponach i SMS. To samo dotyczy kategorii Sportowe Wydarzenie 2013 roku, gdzie za głosowanie na kuponach i SMS zdobywa się od 6 do 1 pkt, a każdy przedstawiciel kapituły przyzna 1 pkt wybranemu wydarzeniu.

Kupony plebiscytowe zamieszczane są w codziennych wydaniach Głosu Szczecińskiego i w piątkowym Głosie Stargardzkim, który jest w Głosie Szczecińskim. Na kuponie jest miejsce na wpisanie nazwiska jednego sportowca i wybranego wydarzenia sportowego. Ostatni kupon zamieszczony zostanie 7 lutego. Głosowanie SMS potrwa do 9 lutego do godziny 24. Na głosujących czekają nagrody. To trzy bezpłatne tankowania paliwa na Stacji Paliw Bumerang w Stargardzie o wartości 150 złotych każde, dwa obiady w Hotelu Spichlerz i trzy wejściówki na godzinną grę w kręgle w stargardzkiej kręgielni Rondo.

Plebiscyt Sportowiec Powiatu Stargardzkiego 2013 roku organizowany jest pod patronatem Starosty Stargardzkiego Waldemara Gila. Partnerami plebiscytu są samorządy gminne, w tym Gmina Kobylanka i Wójt Andrzej Kaszubski, który funduje nagrodę dla Sportowca Gminy Kobylanka. Patronem medialnym plebiscytu jest portal internetowy Moje Miasto Stargard.

Lista nominowanych wydarzeń z numerami ważnymi w głosowaniu SMS

1. Arena Berserkerów Exped Cup

2. Kamikaze Cup

3. Maraton MTB dookoła jeziora Miedwie

4. Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę

5. Mistrzostwa Polski LZS w biegach przełajowych

6. Puchar Polski juniorek i kadetek w zapasach

Jak głosować

Głosowanie SMS potrwa do 9 lutego 2014 roku, do godziny 24. Kandydatom i wydarzeniom zostały przypisane numery porządkowe, ważne w głosowaniu SMS. Aby oddać głos SMS należy przesłać na nr 71466 SMS o treści:

– Sportowiec Roku: GS.SR.xx

– Wydarzenie Roku: GS.WR.xx

gdzie xx to numer kandydata z listy. SMS nie może zawierać polskich znaków. Koszt SMS-a 1,23 zł z VAT.

Wypełnione kupony (tylko oryginalne z Głosu Szczecińskiego) należy dostarczyć do 10 lutego, do godziny 12 na adres stargardzkiej redakcji Głosu Szczecińskiego: ul. Wojska Polskiego 42, 73-110 Stargard. Można je też wrzucać do skrzynki przed wejściem do redakcji Głosu Szczecińskiego w Stargardzie.