Relacja z “Wieczoru Kolęd” w Gminnym Ośrodku Kultury

W piątek, 18 grudnia b.r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylance odbył się już 5. z kolei koncert pod nazwą “Wieczór Kolęd i Pastorałek”. Tak jak w ubiegłych latach było to spotkanie mieszkańców gminy Kobylanka, przedstawicieli władz gminy i kościoła oraz artystów Gminnego Ośrodka Kultury, aby wysłuchać koncertu najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Wszystkich przybyłych powitali i przekazali życzenia Pan Mirosław Przysiwek, Wójt Gminy Kobylanka oraz ksiądz Wiesław Jaworski, proboszcz parafii p.w. św. Antoniego Padewskiego z Kobylanki. Na uroczystości obecni był również Pan Grzegorz Kłos, Przewodniczący Rady Gminy i wielu innych przedstawicieli władz gminy. Cala sala wspólnie zaśpiewała kolędę “Wśród nocnej ciszy”, składano sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Koncert rozpoczęły młode artystki Natalia i Ola z zespołu Smyki, które wykonały kilka utworów w ciekawych aranżacjach, w tym jeden po ukraińsku z repertuaru zespołu LemOn. Następnie Piotr Dolata wykonał kilka znanych i pięknych kolęd, a przed każdą z nich przytoczył kilka ciekawych informacji na temat historii jej powstania. Wystąpiły również zespoły ludowe Kalina oraz Lipka. Pan Zygmunt Kęszka, szef zespołu Lipka, z okazji jubileuszowego koncertu przygotował kilka nowych utworów, zaprezentowanych po raz pierwszy, w tym “Pastorałkę lwowską”, “Nie płacz, mały Jezu”, “Przychodzimy do stajenki”. Na koniec cała sala wspólnie zaśpiewała kilka znanych i pięknych kolęd wspólnie z zespołem Lipka i Piotrem Dolatą.

W miłej przedświątecznej atmosferze, przy słodkim poczęstunku, który przygotowali dla mieszkańców i gości pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Kobylanki ( szczególne podziękowania dla przewodniczącej koła, Pani Zdzisławy Wielechowskiej ) “Wieczór Kolęd i Pastorałek” zakończył Piotr Dolata przepiękną “Kolędą dla nieobecnych” / [… przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat, żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole, jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas i zapomnieć, że są puste miejsca przy stole…].

Dziękujemy wszystkim przybyłym mieszkańcom, wójtowi i przedstawicielom władz gminy, księdzu proboszczowi oraz artystom za ten niezapomniany wieczór. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

Bartosz Sobierajski, Gminny Ośrodek Kultury w Kobylance
Wieczór Kolęd