IV Rowerowy Rajd Kwitnącego Rzepaku

W niedzielę 20 maja ponad 150 uczestników wzięło udział w po raz czwarty organizowanym rowerowym rajdzie o dźwięcznej nazwie „kwitnącego rzepaku”, który zwyczajowo przebiegał drogami Gminy Kobylanka.
Rajd organizowany przez Stowarzyszenie ‘Kobylanka Gminą dla swoich mieszkańców cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem okolicznych cyklistów. Na miejsce zbiórki, która została wyznaczona na miedwiańskim amfiteatrze, oprócz mieszkańców Gminy Kobylanka, przybyli rowerzyści ze Stargardu, Szczecina, a nawet odległej Cedyni.
W tym roku trasa rajdu została wyznaczona szlakiem miejscowych szkół. Liczna grupa rowerzystów odwiedziła szkoły w Kunowie, Kobylance i Reptowie oraz siedzibę firmy Netto w Motańcu. To właśnie oprócz Urzędu Gminy w Kobylance, firma Netto wsparła uczestników rajdu firmowymi gadżetami typu koszulki, odblaski, torby czy pomadki do spierzchniętych ust oraz Centrum Kultury i Rekreacji udostępniło sprzęt nagłośnieniowy.
Tempo było turystyczne, a przejechanie 27 km zajęło uczestnikom około 3 godzin.
Rajd przebieg ł sprawnie i bezpiecznie. Duża w tym zasługa członków stowarzyszenia „Stargard na rowery”, którzy zabezpieczali sprawny przejazd przez newralgiczne skrzyżowania.
Jedynym mankamentem było to, że na polach rzepak były już w znacznej mierze przekwitnięty, ale to za sprawą przyspieszonej w tym roku wegetacji.
Do zobaczenia za rok na V Rowerowym Rajdzie Kwitnącego Rzepaku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA