I Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – relacja i galeria

Za nami I Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kobylance. Oj! Działo się, działo!!!

Na starcie stanęło 81 zawodników w przedziale wiekowym od 9 do 86 lat! Starty poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Wójt Gminy Kobylanka Pan Mirosław Przysiwek oraz Starosta Stargardzki Pan Ireneusz Rogowski nie tylko przywitali uczestników, ale sami również wzięli udział w biegu.

Start i meta biegu usytuowane były przy Gminnym Ośrodku Kultury przy ulicy Jeziornej. Wraz z numerami startowymi, zawodnicy otrzymali opaski odblaskowe oraz ryngrafy od Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Pierwsze wystartowały dzieci, które miały  do pokonania dystans ok. 1 km. Następnie odbył się pokaz kawalerzystów z Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich. Po nim, główną trasę liczącą 4 km pokonało 56 osób – wśród nich m.in. żołnierze 102 Batalionu Ochrony z Bielkowa w pełnym rynsztunku! Szacun!!!. Na mecie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali: płk Jacek Rolak – Dowódca BWD WKP-W, ppłk Marek Nowak – Komendant WKU Stargard oraz ppłk Rafał Jędro – Dowódca 102 Batalionu Ochrony w Bielkowie. Wszyscy zawodnicy po biegu zostali zaproszeni na grochówkę, grilla oraz drobne przekąski przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Kobylanka.

W czasie biegu wręczono również nagrody i dyplomy laureatom konkursu plastycznego „Żołnierze Wyklęci”. Uczestnicy nagrodzeni zostali w dwóch kategoriach:

Kategoria klasy I-V: I miejsce Nelly Czajka-Rożek – SP Kunowo, II miejsce Paweł Maj – SP Kunowo, III miejsce Kacper Gryckiewicz – SP Kunowo – GRATULUJEMY!!!

Kategoria klasy VI – III gimnazjum: I miejsce Nina Chabelska – SP Kobylanka, II miejsce Augustyna Wieckowska – ZSP Reptowo, III miejsce Julia Kędzierska – ZSP Reptowo – GRATULUJEMY!!!

Kolejnym punktem programu było losowanie nagród dla uczestników biegu. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Kobylance, Gminny Ośrodek Kultury w Kobylance, GZS Znicz Niedźwiedź, WKU Stargard oraz Powiat Stargardzki. Imprezie towarzyszył pokaz sprzętu wojskowego. Można było również skorzystać z punktu informacyjnego Wojskowej Komendy Uzupełnień w Stargardzie.

Gorąco dziękujemy strażakom z OSP Niedźwiedź, Straży Gminnej w Kobylance oraz policjantom z KP Policji w Stargardzie za pomoc w zabezpieczeniu biegu.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na bieg w przyszłym roku !!!

Bieg zorganizowali: Gminny Zespół Sportowy Znicz Niedźwiedź, Urząd Gminy w Kobylance oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kobylance.

Zapraszamy do fotogalerii! Autorzy: Martyna & Rafał STARGARD FOTOGRAFIA