Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę “Tajemnice jeziora Miedwie”

logo miedwieWystawę „Tajemnice jeziora Miedwie” można teraz oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylance. To kolejna gmina, w której prezentowane są prace wykonane przez dzieci w ramach konkursu zorganizowanego przez Powiat Stargardzki.

Na wystawę składa się piętnaście plansz z pracami plastycznymi przedstawiającymi legendy związane z jeziorem Miedwie wraz z ich opisem. Autorami prac są dzieci ze szkół podstawowych z sześciu gmin powiatu stargardzkiego (z obszaru LGD WIR) objętych projektem. Wystawa po raz pierwszy została zaprezentowana podczas rodzinnego pikniku „Zaczarowane Miedwie” w maju br. Wówczas zwycięzcy otrzymali od Starosty Stargardzkiego Waldemara Gila nagrody, a dodatkowym wyróżnieniem jest prezentowanie ich prac przez pół roku w sześciu gminach powiatu stargardzkiego. Wystawa była już w Stargardzie, Starej Dąbrowie oraz Marianowie. Teraz, przez cały wrzesień, będzie można zobaczyć ją w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylance. W kolejnych miesiącach pojawi się ona jeszcze w Suchaniu i Chociwlu.

Konkurs plastyczny „Tajemnice jeziora Miedwie” oraz piknik rodzinny „Zaczarowane Miedwie” Powiat Stargardzki zorganizował dzięki wsparciu unijnych funduszy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Celem projektu była promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego na obszarze LGD WIR.

DSC01301DSC01302