W miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury działają:
1. Zespół Folklorystyczny Lipka
Zespół istnieje od 2010 roku i działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylance.
W skład zespołu wchodzą (lipiec 2012):
- Zygmunt Kęszka – instruktor, akompaniator (akordeon), kompozytor, śpiew
- Teresa Butkiewicz – śpiew
- Maria Dąbrowska – śpiew
- Janina Rudzińska – śpiew
- Władysława Jazdowska – śpiew, autor tekstów
- Michał Gończ – perkusja
- Wiesława Roszak – śpiew
- św.p.Stefan Kowalski – kontrabas
Członkowie grupy posiadają bogate doświadczenia wzięte z pracy w innych zespołach o zabarwieniu ludowo-folklorystycznym.
Pierwsze sukcesy zespół odniósł już w 2010 roku otrzymując 2 miejsce w Festiwalu Sztuki Ludowej w Kamieniu Pomorskim i 3 miejsce w Przeglądzie Piosenek Ludowych w Nowogardzie
Grupa prezentuje się na różnych imprezach tj. festynach, biesiadach, festiwalach i przeglądach. W 2011 roku wystąpili aż 29 razy, natomiast w 2012 już 15 razy.
Zespół Lipka cieszy się dużą popularnością.
Zespół o sobie:
„Śpiewamy piosenki ludowe, popularne tzw. łatwo wpadające w ucho słuchaczy. Mamy w repertuarze utwory z własnymi tekstami i własną muzyką. Piosenka pt.” Podkóweczki stuk, stuk, stuk” jest naszym hitem. Piosenką „Ko ko Euro spoko” otwieraliśmy Strefę Kibica w Stargardzie Szczecińskim. Na Dobierskich Zapustach tańcom nie było końca, a jubileusz 20-lecia imienia Wesołej ferajny długo zostanie w pamięci jak i Dzień Kobiet w Reptowie czy Dzień Matki w Motańcu. Kaziuki Wileńskie organizowane przez DKK w Stargardzie Szczecińskim dały możliwość wyjścia naszym piosenką do rodaków na Litwie, a Biesiada Góralska z góralami z Zawoi pozwoliła nam poznać trochę innej muzyki.
O tym że nasze śpiewanie ma sens świadczą PODZIĘKOWANIA w postaci dyplomów lub drobnych upominków oraz nowe zaproszenia na następne imprezy i zabawy.”
Instruktor Zygmunt Kęszka
Filmy z występów Zespołu dostępne na www.youtube.pl (w wyszukiwarce prosi się o wpisanie: Zespół Lipka)
2. Zespól Folklorystyczny Kalina
Zespól Folklorystyczny Kalina powstał w roku 1974 jako zespól Koła Gospodyń Wiejskich w Kobylance. Założycielkami zespołu były panie Emilia Doroszko- ówczesna (1974 r) – sekretarz Biura Urzędu Gminy w Kobylance i Helena Szwaj- Przewodnicząca Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Kobylance.
Pierwsze pamiątkowe zdjęcie, na którym panie ubrane są w stroje z różnych regionów Polski a akordeonista w autentyczny żupan (pamiątka rodzinna pani M. Szwaj po jej dziadku) zostało wykonane przed domem Państwa Oparów, którzy w tym dniu obchodzili jubileusz 50-lecia małżeństwa. Właśnie z okazji złotych godów Koło Gospodyń Wiejskich poza wręczeniem kwiatów i upominków jubilatom zaśpiewało pierwszy raz publicznie.
Poważny debiut zespołu nastąpił 30 marca 1974 roku na antenie ośrodka regionalnego TVP w Szczecinie w programie koncert środowiskowy „Spotkanie pod Lipą” .
Pierwszy historyczny skład zespołu to:
Stefania Klen, Wanda Szyndlarewicz, Agnieszka Janicka, Stanisława Martynowicz, Zofia Dąbkowska, Maria Wisniewska, Genowefa Misiurka, Teresa Butkiewicz, Janina Hendzel, Regina Podkowska, Halina Jancel, Maria Lalik, Zygmunt Kęszka.
W późniejszych latach występowali również: Lukrecja Wasilewska, Helena Jodko, Maria Dąbrowska, Grażyna Matysiak, Helena Jasion, Ewa Nowińska, Genowefa Banaś,
Halina Dzioba, Karolina Tomoń, Klaudia Butkiewicz, Patrycja Butkiewicz, Władysława Jazdowska oraz instrumentaliści : Zygmunt Gołembowski, Henryk Kowalski, Waldemar Więckowski, Michał Gończ, Edward Oleszak, Adam Przybyszewski, Mieczysław Szymaniak, Zbigniew Puchta, Maciej Szeliga.
Z dniem debiutu zespół rozpoczyna ożywioną działalność koncertową i konkursową. Występuje na uroczystościach gminnych, reprezentuje gminę na terenie powiatu, uczestnczy w imprezach wojewódzkich i ogólnopolskich.
Wszędzie zdobywa laury i wyróżnienia, nagrody pieniężne, dyplomy, puchary, a przede wszystkim juz pod nazwą Zespól Folklorytyczny Kalina z Kobylanki rozsławia Kobylankę.
Dorobek zespołu podsumowywano uroczyście w dziesiątą rocznicę w 1984 roku, w trzydziestą rocznicę w 2004 roku i w trzydziestopięcioletnią rocznicę w 2009 roku .
Repertuar Zespołu to ludowe pieśni tradycyjne z różnych regionów naszego kraju, przyspiewki ludowe, piosenki biesiadne i popularne.
Oprócz tych znanych zespół wykonuje również piosenki do własnych tekstów, układanych w pierwszych latach jego istnienia przez Leokadię Skorża, a później przez inne członkinie i członków zespołu.
4. Szkoła Tańca Keep
Grupy taneczne dla dzieci i młodzieży zostały utworzone w listopadzie 2011roku. Podczas zajęc przeprowadzone są choreografie stylu tańca nowoczesnego, hip –hop, Szkoła ta Tancerze brali udział w WOŚP w Reptowie oraz w Turnieju Tańca Nowoczesnego KeepArt II w Dębnie. Instruktorem zespołu jest Joanna Zaliwska.
5. Zajęcia Rękodzieła Artystycznego.
Co środę w Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się zajęcia Rękodzieła Artystycznego, podczas których podopieczni pod opieką instruktora Pani Mirosławy Dołęgi wykonują prace plastyczne różnymi metodami. Program zajęć obejmuje malarstwo w różnych technikach, rysunek w różnych technikach, praca z modeliną i inne.. Nasze zajęcia dla dzieci i młodzieży zapewniają uczniom wszechstronny rozwój talentu plastycznego.