Zespół Lipka

Zespół Folklorystyczny Lipka

Zespół istnieje od 2010 roku i działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylance.

W skład zespołu wchodzą:

  • Zygmunt Kęszka – instruktor, akompaniator (akordeon), kompozytor, śpiew
  • Teresa Butkiewicz – śpiew
  • Maria Dąbrowska – śpiew
  • Władysława Jazdowska – śpiew, autor tekstów
  • Wiesława Roszak – śpiew
  • Janina Rudzińska  – śpiew
  • Michał Gończ – perkusja
  • Marian Jazdowski – bęben

Członkowie grupy posiadają bogate doświadczenia wzięte z pracy w innych zespołach o zabarwieniu  ludowo-folklorystycznym.
Pierwsze sukcesy zespół odniósł już w 2010 roku otrzymując 2 miejsce w Festiwalu Sztuki Ludowej w Kamieniu Pomorskim i 3 miejsce w Przeglądzie Piosenek Ludowych w Nowogardzie
Grupa prezentuje się na różnych imprezach tj. festynach, biesiadach, festiwalach i przeglądach. W 2011 roku wystąpili aż 29 razy, natomiast w 2012 już 15 razy.
Zespół Lipka cieszy się dużą popularnością.

Zespół o sobie:
„Śpiewamy piosenki ludowe, popularne tzw. łatwo wpadające w ucho słuchaczy. Mamy w repertuarze utwory z własnymi tekstami i własną muzyką. Piosenka pt.” Podkóweczki stuk, stuk, stuk” jest naszym hitem. Piosenką „Ko ko Euro spoko” otwieraliśmy Strefę Kibica w Stargardzie Szczecińskim. Na Dobierskich Zapustach tańcom nie było końca, a jubileusz 20-lecia imienia Wesołej ferajny długo zostanie w pamięci jak i Dzień Kobiet w Reptowie czy Dzień Matki w Motańcu. Kaziuki Wileńskie organizowane przez DKK w Stargardzie Szczecińskim dały możliwość wyjścia naszym piosenką do rodaków na Litwie, a Biesiada Góralska z góralami z Zawoi pozwoliła nam poznać trochę innej muzyki.

O tym że nasze śpiewanie ma sens świadczą PODZIĘKOWANIA w postaci dyplomów lub drobnych upominków oraz nowe zaproszenia na następne imprezy i zabawy.”

Instruktor Zygmunt Kęszka

Filmy z występów Zespołu dostępne na www.youtube.pl (w wyszukiwarce prosi się o wpisanie: Zespół Lipka)

Lipka_1     Lipka_2

 Próby zespołu odbywają się w środy w godzinach 17:00-19:00